Tipy na zimnú turistiku po Cerovej vrchovine

Tipy na zimnú turistiku po Cerovej vrchovine

Správa CHKO Cerová vrchovina odporúča aj v týchto mesiacoch návštevu náučných chodníkov a turistických trás v Cerovej vrchovine. S nádherným čarom zimných mesiacov príroda budí dojem ticha a kľudu. Je však potrebné dbať o bezpečnosť najmä v svahovitom a skalnatom teréne a na primrznutých častiach používať pevnú obuv a zabaliť si pre istotu mačky. Teplý čaj v termoske na zahriatie taktiež vždy poteší.

Zimná turistika zlepšuje nie len fyzickú kondíciu, ale pomáha aj vyčistiť hlavu prostredníctvom vytúženej radosti z túry. Okrem iného prináša možnosti objavovania, fotografovania alebo aj rôznych netradičných zážitkov akými môžu byť napr. pozorovania živočíchov alebo vnáranie sa do hmly. V priloženom linku sa nachádzajú turistické trasy, náučné chodníky a náučné lokality v našom území. V článku ďalej prinášame fotografie, ktorými si Vás zimná turistika získa.

 

 Náučný chodník Šomoška a Mačacia

Výhľad z Tiliča na Hajnáčsky hradný vrch a planina Pohanského hradu (zelená turistická trasa)

Šiatorská Bukovinka – Karanč ( žltá a červená turistická trasa)

Národná prírodná rezervácia Ragáč (modrá a zelená turistická trasa od Hajnáčky) a Prírodná pamiatka Zaboda (žltá turistická trasa od Hajnáčky –  foto 3)

Text: J. Melicher
Foto: J. Melicher, Š. Valachyová, V. Rízová, M. Péliová, M. Krajči